Undervisningsnämnden

Ordförande

puheenjohtaja
Kanerva Sami, kok.

+358 50 332 1341
sami.p.kanerva@vantaa.fi

Vice ordförande

varapuheenjohtaja
Kaukola Ulla, kaupunginvaltuutettu, SDP:n valtuustoryhmän 1. vpj, sd.

+358 41 503 5175
ulla.kaukola@vantaa.fi

Medlemmar

jäsen
Ahokas Siri, luokanopettaja (KM), lastentarhanopettaja (KK), kok.

+358 50 346 7551
siri.ahokas@vantaa.fi
jäsen
El Issaoui Naima, sd.


naima.elissaoui@vantaa.fi
jäsen
Harviainen Tuomas, professori, vihr.

+358 40 865 7229
tuomas.harviainen@vantaa.fi
jäsen
Josefsson Helen, kok.

+358 50 345 9880
helen.josefsson@vantaa.fi
jäsen
Lundell Kai-Ari, Luokanopettaja, ps.
Uurrekuja 11 b 3, 01650 Vantaa
+358 456 356 278
kai-ari.lundell@vantaa.fi
jäsen
Luukkonen Hanna , kesk.


hanna.luukkonen@vantaa.fi
jäsen
Pispala Nina, vas.

+358 400 015 242
nina.pispala@vantaa.fi
jäsen
Rehnström Kristian, r.

+358 50 453 4271
kristian.rehnstrom@vantaa.fi
jäsen
Rämö Eve, Sosiaaliohjaaja, vihr.


eve.ramo@vantaa.fi
jäsen
Sainio Jari, tonttiasiamies, sd.
Terhitie 20 A1, 01350 VANTAA
+358 400 419 676
jari.sainio@vantaa.fi
jäsen
Sodhi Ranbir, yrittaja, sd.
Päivänkakkarantie 16, 01300 Vantaa
+358 50 559 3639
ranbir.sodhi@vantaa.fi

Ersättare

varajäsen
Atiye Minna, psykologi, opettaja, vihr.

+358 41 437 5118
minna.atiye@vantaa.fi
varajäsen
Haapalainen Tuija, sd.

+358 40 530 2959
tuija.haapalainen@vantaa.fi
varajäsen
Kallionpää Petri, kok.


petri.kallionpaa@vantaa.fi
varajäsen
Karpin Tiia, Lehtori, FM, kok.


tiia.karpin@vantaa.fi
varajäsen
Kiviaho Jani, r.


jani.kiviaho@vantaa.fi
varajäsen
Kivimäki Kaarlo, vas.

+358 50 404 5879
kaarlo.kivimaki@vantaa.fi
varajäsen
Kähärä Kaarlo, sd.


kaarlo.kahara@vantaa.fi
varajäsen
Laitinen Hanna-Leena, vihr.


hanna-leena.laitinen@vantaa.fi
varajäsen
Lihavainen Antti, ps.


antti.lihavainen@vantaa.fi
varajäsen
Sakara Terhi, kok.


terhi.sakara@vantaa.fi
varajäsen
Salminen Helvi, sd.


helvi.salminen@vantaa.fi
varajäsen
Viksten Tony, sd.


tony.viksten@vantaa.fi
varajäsen
Ylimaa Markus, kesk.


markus.ylimaa@vantaa.fi

Stadstyrelsens representant

Näätsaari Sinikka, valtiosihteeri, sd.
Hiirisuontie 5 A, 01690 Vantaa
040 731 2384


Ungdomsfullmäktiges representant

Paavola Veera

Nyheter

Twitter