Stadsplaneringsnämnden

Ordförande

puheenjohtaja
Ala-Kapee-Hakulinen Pirjo, FM, sd.
Markuntie 5B, 1400 Vantaa
+358 400 702 726
pirjo.ala-kapee@vantaa.fi

Vice ordförande

varapuheenjohtaja
Raja-Aho Maarit, Palvelutalon esimies, TtM, opettaja, Terveydenhoit, kok.
01630 Vantaa

maarit.rajaaho.lh@vantaa.fi

Medlemmar

jäsen
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Forsberg Magnus, sd.
Lähdepuistontie 20.E.24, 01230 Vantaa

magnus.forsberg@vantaa.fi
jäsen
Kivimäki Otso, kok.

+358 44 522 6996
otso.kivimaki@vantaa.fi
jäsen
Kärki Niilo, ps.


niilo.karki@vantaa.fi
jäsen
Lehmuskallio Paula, sairaanhoitaja, kok.
Kuusikkotie18 A, 01380 Vantaa
+358 40 510 2286
paula.lehmuskallio@vantaa.fi
jäsen
Lind Antti, Toimitus johtaja, ps.
viestitie, 01280
+358 40 512 1909
antti.lind@vantaa.fi
jäsen
Merelä Mikko, Kirvesmies, sd.
Ongenkoukku 1, 01490 Vantaa
+358 400 468 255
mikko.merela@vantaa.fi
jäsen
Mäkelä Mikko, Varhaiskasvatusjohtaja, vihr.
Luhdinsola 17 B 24, 01660 Vantaa

mikko.makela@vantaa.fi
jäsen
Nguyen Chau, vas.
01360 Vantaa
+358 44 235 1926
chau.nguyen@vantaa.fi
jäsen
Pajula Vesa, kok.
01200 Vantaa

vesa.pajula@vantaa.fi
jäsen
Räsänen Minna, tiedottaja, sd.
Ruskeasanta, Vantaa
+358 400 891 983
minna.rasanen.lh@vantaa.fi
jäsen
Silvennoinen-Hiisku Sveta, FM, vihr.
Kaarenmäenkuja 1 E44, 01610 Vantaa

sveta.silvennoinen@vantaa.fi
jäsen
Valtanen Hanna, Valtiotieteiden maisteri, vihr.
Aatelitie 3 D 11, 01520 Vantaa
+358 50 568 1960
hanna.valtanen@vantaa.fi
jäsen
Vanhanen Maija, opettaja, FM, kesk.


maija.vanhanen@vantaa.fi
jäsen
Åstrand Stefan, r.


stefan.astrand@vantaa.fi

Ersättare

varajäsen
Halonen Solveig, r.
Kungsbacksvägen 118, 01260 Vanda

solveig.halonen@vantaa.fi
varajäsen
Heinänen Juha-Pekka, ps.
Piikkikuja 6 A 12, 01650 Vantaa
+358 40 514 1773
juha-pekka.heinanen@vantaa.fi
varajäsen
Isberg Jeppe, Yrittäjä, kesk.
Aurinkotie 8, 01760 Vantaa

jeppe.isberg@vantaa.fi
varajäsen
Koivisto Jari, FM, sd.
Vaunukalliontie 3 E, 01200 Vantaa

jari.koivisto@vantaa.fi
varajäsen
Laakso Sari, Varhaisiän musiikiniopettaja, vihr.
Kivikirveenkuja 3 C 46, 01600 Vantaa
+358 50 532 2134
sari.j.laakso@vantaa.fi
varajäsen
Liinakoski Eija, siivousyrittäjä, ps.
Kesäkyläntie 10, 01760 Vantaa
+358 50 341 1416
eija.liinakoski@vantaa.fi
varajäsen
Lindell Miia, kok.


miia.lindell@vantaa.fi
varajäsen
Lyyra Markus, Director, Business development, kok.
Ainontie 15, 01630 Vantaa
+358 400 210 169
markus.lyyra@vantaa.fi
varajäsen
Miessmer Petra, Rouva, vihr.
Aitanavain 5D14, 01660 Vantaa

petra.miessmer@vantaa.fi
varajäsen
Pokkinen Terhi, Bioanalyytikko, sd.
Osuustie 4 A 23, 01510 Vantaa

terhi.pokkinen@vantaa.fi
varajäsen
Puurtinen Taru, Sairaanhoitaja AMK (YAMK opiskelija), sd.


taru.puurtinen@vantaa.fi
varajäsen
Päärni Reijo, Eläkeläinen / insinööri, kok.
Oolannintie 19, 01520 Vantaa

reijo.paarni@vantaa.fi
varajäsen
Rahkala Ville, Asentaja, sd.
01600 Vantaa

ville.rahkala@vantaa.fi
varajäsen
Romppainen Leena, IT specialist, vas.
Löydöstie 1 E 60, 01600 Vantaa

leena.romppainen@vantaa.fi
varajäsen
Sipilä Marianne, Lehtori, kok.
Jousitie 11 e 10, 01280 Vantaa
+358 40 523 2915
marianne.sipila@vantaa.fi
varajäsen
Spets Jouni, vihr.
Kunnaankuja 12, 01370 Vantaa

jouni.spets@vantaa.fi
varajäsen
Uskola Nina, Sosiaaliohjaaja, sd.


nina.uskola@vantaa.fi

Stadsstyrelsens representant

Kaira Lauri

Ersättare för stadsstyrelsens representant

Niemelä Arja

Ungdomsfullmäktiges representanter:

Egentlig representant

Hakam Hamadon
hakam.hamadon@gmail.com

Vicemedlem
Roosa Routarinne
roosarou@gmail.com

Nyheter

Twitter