Miljönämndens bygglovssektion

Enligt instruktionen för Vanda stads miljönämnd bör miljönämnden utse en bygglovssektion för behandling av tillståndsärenden enligt markanvändnings- och bygglagen. Miljönämndens beslut 27.2.2013 § 8 för fullmäktigeperioden 2013-2016.

Bygglovssektionen sammanträder på tisdagar cirka var tredje vecka.

puheenjohtaja
Sipilä Marianne, Lehtori, kok.
Jousitie 11 e 10, 01280 Vantaa
+358 40 523 2915
marianne.sipila@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Heinänen Juha-Pekka, ps.
Piikkikuja 6 A 12, 01650 Vantaa
+358 40 514 1773
juha-pekka.heinanen@vantaa.fi
jäsen
Lyyra Markus, Director, Business development, kok.
Ainontie 15, 01630 Vantaa
+358 400 210 169
markus.lyyra@vantaa.fi
varajäsen
Lind Antti, Toimitus johtaja, ps.
viestitie, 01280
+358 40 512 1909
antti.lind@vantaa.fi
varajäsen
Merelä Mikko, Kirvesmies, sd.
Ongenkoukku 1, 01490 Vantaa
+358 400 468 255
mikko.merela@vantaa.fi
varajäsen
Päärni Reijo, Eläkeläinen / insinööri, kok.
Oolannintie 19, 01520 Vantaa

reijo.paarni@vantaa.fi
varajäsen
Rahkala Ville, Asentaja, sd.
01600 Vantaa

ville.rahkala@vantaa.fi
varajäsen
Raja-Aho Maarit, Palvelutalon esimies, TtM, opettaja, Terveydenhoit, kok.
01630 Vantaa

maarit.rajaaho.lh@vantaa.fi
varajäsen
Uskola Nina, Sosiaaliohjaaja, sd.


nina.uskola@vantaa.fi
varajäsen
Valtanen Hanna, Valtiotieteiden maisteri, vihr.
Aatelitie 3 D 11, 01520 Vantaa
+358 50 568 1960
hanna.valtanen@vantaa.fi

Nyheter

Twitter